Bartoš na Seznam Zprávy

Seznam Zprávy, 5. března, moderátor: Jindřich Šídlo

Ivan Bartoš

Ivan Bartoš

14324

Veřejností i politickou scénou hýbe v posledních dnech volba Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS. Ten na tuto funkci již stihl rezignovat. Otázky kolem volby Ondráčka i další témata (aktuální situace v Poslanecké sněmovně nebo zákon o obecném referendu) řešil na Seznam zprávy předseda České pirátské strany.

© 2017—2018 Demagog.cz, z.s. & Jan Vlček. Kód je opensource.

... byly to hlasy ANO, které ho (Ondráčka, pozn. Demagog.cz) podporovaly na plénu.

Pravda

Pan Ondráček ani před nastoupenou Sněmovnou není schopen říct: ‚Tak udělal jsem chybu.‘

Pravda

Když se podíváte na vyjádření ministra Pelikána, tak ten hned po hlasování šel ukázat novinářům tu svou lítost. On řekl, že zase opouští, že uvažuje, že opustí vládu, ale to jsem od něj slyšel v jiných souvislostech, např. v rámci volby lidí z SPD, tak i on říkal, že je velmi smutný z toho, kolik poslanců ANO hlasovalo pro pana Ondráčka.

Pravda

Babiš sám osobně na tom hlasování (o Ondráčkovi, pozn. Demagog.cz) ani nebyl.

Pravda

Ondráček byl zvolen hlasy KSČM, SPD a ANO. To je pravda a na tom nic nezmění ani PR tým Andreje Babiše na jeho facebookové stránce.

Neověřitelné

My jsme stavěli Mikuláše Ferjenčíka, potom jsme volili (ve druhém kole, pozn. Demagog.cz) proti panu Ondráčkovi.

Neověřitelné

Tři lidi (myšleni poslanci z klubu Pirátů, pozn. Demagog.cz) byli ze své funkce na zahraničních cestách.

Pravda

Na pozvánce k této schůzi byl ten termín (termín hlasování o šéfovi posl. komise pro dohled nad GIBS, pozn. Demagog.cz) jinak, byl změněn. Navrhovala to ODS. To přesunutí toho termínu. Ten bod hlasování o panu Ondráčkovi byl zařazen napevno.

Pravda

Když se podíváte i na to číslo, které uvádíte (řeč je o pěti poslancích Pirátů, kteří se nezúčastnili volby Ondráčka, pozn. Demagog.cz), tak ten slavný post Andreje Babiše je fabulace už kvůli tomu, že tam píše o šesti Pirátech.

Pravda

To hlasování je nejmenné, je tajné. Tam se nepřihlašujete k tomu hlasování, tam si vyzvedáváte lístky.

Pravda

My jsme byli i na podpisech pro odvolání Tomia Okamury.

Pravda

Andrej Babiš se svojí vládou, ačkoli Sněmovna řekla, že by to neměli dělat, tak každý týden čteme, kdo byl propuštěn.

Zavádějící

Já jsem premiéra interpeloval, bohužel ani na jednu z mých čtyř otázek mi v interpelaci neodpověděl. A jedna byla, ať vyvrátí, že to má (tlak na odchod šéfa GIBS, pozn. Demagog.cz) jakoukoli spojitost s Čapím hnízdem, a to on zamluvil.

Zavádějící

My jsme dali už na nějaké schůzce s ANO, to je daleko před tím, než myslím Aktuálně.cz vydalo ten slavný Faltýnkův výrok z předsálí České televize, že Nevtípila dostane do tepláků. Tak my jsme s Jakubem Michálkem tuhle výhružku slyšeli od pana Faltýnka už před tím, my jsme z toho udělali zápis, předali jsme to státnímu zástupci.

Neověřitelné

Viděli jsme to, i když přišel OLAF, že ministerstvo jeho ministerstvo (myšlen je Babiš - pozn. Demagog.cz) (...) se snažilo pozdržet tu kauzu, neuvolnit tu kauzu.

Neověřitelné

Já jsem i spekuloval na svém Facebooku a pan Zimola se do mě ostře opřel, ale já jsem nikoho nepomlouval, já jsem jenom napsal, že překvapivě velké procento sociální demokracie třeba u toho posledního hlasování také chybělo.

Nepravda

Demokratický blok neměl ani kandidáta (na předsedu PSP, pozn. Demagog.cz). Pak tam byl Fiala. My jsme řekli, že budeme volit Fialu z ODS.

Pravda

Co se stalo, když tam pan Vondráček (během volby předsedy PSP, pozn. Demagog.cz) vystupoval. Tak se poprvé v historii Sněmovny ten kandidát představil, zavázal se k nějakým věcem.

Nepravda

(pokr. předchozího výroku) Když pak pan Vondráček někde hájil Babiše, tak my jsme šli ve Sněmovně a říkáme, vy jste tvrdil, že budete nezávislý speaker a pak vystupujete jako předseda Sněmovny v obhajobě. A on se pak omluvil.

Nepravda

Komunisté se vyjádřili, že tu vládu (druhou vládu Andreje Babiše, pozn. Demagog.cz) podpoří nehledě na to, ať je Andrej Babiš stíhaný, nebo ne.

Pravda

My jsme to měli v té naší povolební strategii pirátský. Pro nás ta vláda, která se opírá o KSČM nebo SPD nebo kde má ANO většinu nebo kde jsou lidé spojení s nějakou korupcí, ne odsouzení, ne shledáni vinnými. Prostě my do takové vlády jít nemůžeme.

Pravda

My máme referendum nebo návrh zákona o referendu v programu přes osm let. My jsme ukázali parametry, které by to referendum mělo mít.

Pravda

Česká republika zatím neumí uspořádat ani krajská referenda. S těmi parametry se zatím žádné krajské referendum nestalo.

Pravda