Debata v Českém rozhlase: Michal Horáček

Český rozhlas, 2. ledna 2018, moderátor: Jan Pokorný

Michal Horáček

Michal Horáček

10012

Těsně před volbami přichází Český rozhlas se seriálem rozhovorů s jednotlivými prezidentskými kandidáty. Celkem naplánoval 8 debat (prezident Zeman odmítl pozvání do diskuze s moderátorem veřejnoprávního rozhlasu), jako první se v nich představuje Michal Horáček. Demagog.cz celý tento seriál pokrývá.

© 2017—2018 Demagog.cz, z.s. & Jan Vlček. Kód je opensource.

Já jezdím do domovů seniorů programově. Tohle snad byl dvaadvacátý za celou tu dobu.

Neověřitelné

Já jsem slíbil dopředu, že celý svůj plat případně, pověříte-li mě tou funkcí, věnuju právě na projekt Senioři v nouzi, který založím.

Pravda

Tak já už jsem 13 let mimo byznys.

Pravda

Jan POKORNÝ: Jenom připomenu, že on o vás pro server Euro Zprávy, někdy v polovině prosince to bylo, tuším, v rozhovoru, řekl, že jste se zapletl s StB, měl jste krycí jméno Sázkař a že jste byl vekslák. Zajímalo vás, kde pan poslanec Ondráček k takovým informacím přišel? Michal HORÁČEK: Ano, on to sám řekl, na mém vlastním webu.

Neověřitelné

Na mém vlastním webu je celý zachovaný spis, který na mě StB vedla, ze kterého je naprosto zřejmé, jak jsem odolal takovýmu tlaku.

Pravda

Já jsem byl hazardní hráč za komunismu.

Pravda

Naučil jsem se anglicky, psal jsem do ciziny, do Austrálie, do Ameriky, do Spojených států, dostal jsem novinářskou cenu.

Pravda

Dokonce i dávno před tím, než jsme měli první křesťanský kostel, tak archeologie ukazuje, jak lidi tady hráli třeba kostky a podobně.

Pravda

Jedinej systém, který to (hazard - pozn. Demagog.cz) zakazuje, je islám.

Pravda

Z tohohle podnikání se platí vůbec největší daně v celý zemi (z hazardu - pozn. Demagog.cz).

Pravda

To není debata prezidentských kandidátů (2. ledna na TV Barrandov za účasti prezidentského mluvčího Ovčáčka - pozn. Demagog.cz) a nikdy být neměla, prosím pěkně. Já jsem dostal pozvání na ten Barrandov, abych tam šel debatovat s tím panem Ovčáčkem.

Pravda

...se neomluvil pan prezident za to, že citoval neexistující článek. Byl odsouzený, nedal omluvu (...), nezaplatil pokutu.

Zavádějící

To je konstruováno v naší Ústavě. To (případné vystoupení z EU - pozn. Demagog.cz) se musí udělat jiným referendem, ústavně svolaným (tedy ne obecným referendem - pozn. Demagog.cz).

Pravda