Debata v Českém rozhlase: Petr Hannig

Český rozhlas, 11. ledna 2018, moderátor: Jan Pokorný

Petr Hannig

Petr Hannig

7152

Petr Hannig byl posledním z prezidentských kandidátů, který se zúčastnil debaty v Českém rozhlase. Hannig v rozhovoru mluvil o své kampani, svých prioritách, řeč přišla také na současnou legislativu i problematiku migrace.

© 2017—2018 Demagog.cz, z.s. & Jan Vlček. Kód je opensource.

Já nemám žádné VIP podporovatele. Jenom Rosťa Osička, boxer.

Pravda

Já jsem kandidoval vždycky jen za svoji stranu.

Pravda

Měl jsem nabídky od jiných, od velkých stran (...) dokonce teďka v těch volbách parlamentních mi nabízel Tomio Okamura, abych kandidoval za ně. Už jsem slíbil dalším šesti stranám, že budeme taková vlastenecká fronta.

Neověřitelné

Já jsem ctitel Listiny základních práv a svobod člověka, která je přiřazena k naší Ústavě. A tam se říká, že je zaručena svoboda slova. Já nesouhlasím s tím, co pan Bartoš říká.

Zavádějící

Ty zákony byly jiné v 90. letech. Všechny tyhle zákony, za který on (Adam B. Bartoš, pozn. Demagog.cz) je obžalován a odsuzován, už je dokonce odsouzený jednou, tak to se tam dostalo později.

Nepravda

My jsme na ty volby vybrali jenom 51 tisíc korun a mně pomáhají jen dobrovolníci. Hlavním takovým dobrovolníkem je Josef Votruba (...) no Adam B. Bartoš a jeho mladí přátelé mi pomáhají s internetovými stránkami a tak. Zadarmo.

Pravda

Korupce by taky neměla bejt. To někde leží 10 roků, pak přijde prezident Klaus a osvobodí všechny ty korupčníky, že to ty soudy dlouho nestíhají. Problém byl ovšem v tom, že oni se pořád vykrucovali z toho.

Zavádějící

Třeba ve Francii mají velké problémy s těmi vězni, kteří se rekrutují z teroristických činů, že oni infikují další vězně a jsou pro ně hrdiny vlastně.

Pravda

... abychom se vrátili před Lisabonskou smlouvu. Abychom měli právo veta, to teďka nemáme.

Zavádějící

Není na tom hůř (Británie, pozn. Demagog.cz). Se myslelo, že se libra propadne, ta libra se drží velmi dobře, ekonomika se drží velmi dobře.

Neověřitelné

Ve Švédsku je 75 % povinný švédský hudby, ale anglicky zpívané.

Zavádějící

Ve Francii existuje zákon o státním jazyku a i soukromá rádia musí mluvit nádhernou franštinou. A to právě tady není.

Pravda

My máme zákon, kde je napsáno, vlastně je to v Ústavě, že pokud je rozpor mezi českým zákonem a mezinárodní smlouvou, tak přednost má mezinárodní smlouva.

Pravda

Díky Mirkovi Topolánkovi jsme přijali Lisabonskou smlouvu (...) on ji podepsal, potom ji musel podepsat Klaus, který nechtěl podepsat.

Pravda

Pokud teď bude ten Dublin IV, tak nám bude nutit přijímat ty migranty. Ovšem to už se teď stalo, protože my musíme platit pokuty za to, že jsme je nepřijali. My jsme jich přijali jen dvanáct.

Zavádějící