Debata v Českém rozhlase: Vratislav Kulhánek

Český rozhlas, 5. ledna 2018, moderátor: Jan Pokorný

Vratislav Kulhánek

Vratislav Kulhánek

8001

Prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek (ODA) byl hostem Jana Pokorného ve 20 minutách Radiožurnálu. V rozhovoru se mluvilo o zahraniční politice, možnostech prezidenta ovlivnit směřování republiky a o Kulhánkových zkušenostech ze sportu i vedení Škoda Auto. Jak už je naším dobrým zvykem, přinášíme analýzu faktických výroků, které padly v tomto rozhovoru.

© 2017—2018 Demagog.cz, z.s. & Jan Vlček. Kód je opensource.

Stal jsem se členem, ano.

Pravda

Za stejných podmínek jak produktivity práce, tak za stejné ceny prodejních vozů, proč mají zrovna lidé ve Škodovce menší platy než v Německu.

Pravda

Byl nějakou dobu předseda Svazu ledního hokeje.

Pravda

(Miloš Zeman, pozn. Demagog.cz) se soustředil na dva regiony. (...) Čínu a Rusko.

Pravda

Hlavně tu jižní Asii (je potřeba navštěvovat kvůli obchodu, pozn. Demagog.cz), řekněme, Vietnam, kde by, on (Miloš Zeman - pozn. Demagog.cz) tam sice byl, to je pravda, ale tam by chtělo větší tlak, ale Malajsii, Indonésii, prostě trochu taky Indii, Írán.

Pravda

Tam (v Íránu, pozn. Demagog.cz) platí právě hodně jednání s těmi vládními místy. Tam jako to je jedna ze zemí, kde se těžko prosazuje bez právě tadyhle té podpory, protože řada těch velikých podniků jsou ve státním vlastnictví nebo nějakým způsobem státem korigovány.

Pravda

Tady se vlastně rozpadlo do značné míry učňovské školství a střední odborné školství. To je malér a teďko, ono to dlouhou dobu nevadilo, protože ty vyučenci, kterým bylo 25, tak teď ale je jim už 55 a už se jim blíží důchod. A teď je tam obrovská mezera za nimi.

Neověřitelné

Ale pro mě je příklad německý prezident, který se dostal do podobné situace, jako je tady a způsob, jakým to řeší. To znamená, že je nadstranický a snaží se těm stranám domluvit nebo dohodnout prostě jakýsi, jakýsi konsensus, nikoliv se postavil na jedné straně.

Pravda

V hokeji jednak se nepohybují tak velké peníze, jako se pohybují ve fotbale (v České republice, pozn. Demagog.cz), jednoznačně.

Pravda