Volby 2017: Lídr ČSSD v ČRo

Český rozhlas, 15. září 2017, moderátor: Vladimír Kroc

Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek

6001

V pořadí čtvrtým volebním lídrem, který v rámci předvolebních debat navštívil studio Českého rozhlasu, byl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek z ČSSD. Diskuze se točila zejména okolo sociálních a ekonomických témat, došlo však například i na otázku zřízení postu vědeckého diplomata v Izraeli.

© 2017—2018 Demagog.cz, z.s. & Jan Vlček. Kód je opensource.

A samozřejmě že jsem rád, že za čtyři roky se zvýšila průměrná mzda o tři tisíce a že nám se zvýšila minimální mzda už skoro na těch 40 % průměrné mzdy.

Pravda

Vláda zvýšila mzdy také zdravotníků od 1. ledna.

Pravda

Ve zdravotnictví, tam je důležité se ubránit tomu, co znovu čtu v těch programech politických stran, kde se znova mluví o poplatcích.

Pravda

A tak funguje ten systém tak, že vlastně 10 % lidí čerpá 60 % těch peněz, na které se skládáme.

Neověřitelné

My sami dokonce jsme vytvořili knihu oborových příležitostí, kde jsme zmapovali, mapujeme vlastně ty šance v jednotlivých zemích světa podle oboru, a každý, kdo má zájem, na internetu nebo ty knihy můžou od nás dostat, vlastně se od nás doví takovou orientaci toho, kde mohou ty svoje výrobky upotřebit, takže my nečekáme, kdo přijde, ale snažíme se sami v tom světě to mapovat ty příležitosti a dávat dohromady naše podnikatele s těmi příležitostmi.

Pravda

My jsme zřídili post vědeckého diplomata v Izraeli, protože Izrael je nabitý vědou, výzkumem a inovacemi

Pravda

Nám stoupá ekonomika, stoupá ekonomická výměna právě s takovými zeměmi, jako je Holandsko, Německo, Švýcarsko, Spojené státy, Izrael a podobně.

Pravda